Układy bezpieczeństwa jazdy nie mogą zmniejszyć ryzyka wypadku wynikającego z niewłaściwego lub nieuważnego stylu jazdy oraz działają w granicach określonych przez prawa fizyki i nie eliminują tego ryzyka. Układy bezpieczeństwa jazdy stanowią tylko pomoc dla kierowcy. Odpowiedzialność za zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów, prędkość, hamowanie w odpowiednim momencie oraz utrzymanie toru jazdy spoczywa wyłącznie na kierowcy. Styl jazdy należy zawsze dostosowywać do aktualnej sytuacji i warunków na drodze i zachowywać bezpieczną odległość od innych pojazdów. Stale śledzić sytuację na drodze.
Tylko jeśli zapewniony jest możliwie dobry kontakt opon z nawierzchnią, opisane układy bezpieczeństwa jazdy mogą działać z maksymalną skutecznością. W szczególności należy przestrzegać wskazówek dotyczących opon, zalecanej minimalnej głębokości bieżnika itd..
W warunkach zimowych należy używać opon zimowych (opony M+S), w razie potrzeby z łańcuchami przeciwśnieżnymi. Tylko w ten sposób osiągana jest maksymalna moc układów bezpieczeństwa jazdy opisanych w niniejszym rozdziale.
Wybieranie zakresów przełożeń w położeniu D dświgni przekładni napędowej
Aby prowadzić jazdę z użyciem wyboru tymczasowego zakresu przeło-
żenia, należy użyć przełącznika dświgniowego "-" znajdującego się
w kierownicy. Zmiana zakresu przełożenia ...
Napinacze pasow bezpieczeństwa
Aby zapewnić skuteczniejsze działanie pasów bezpieczeństwa
samochód wyposażony jest w napinacze pasów
bezpieczeństwa przednie i tylne (gdzie przewidziano),
które w trakcie zderzenia czołowe ...
MirrorLink
Funkcja MirrorLink umożliwia obsługiwanie zawartości wybranych
smartfonów za pośrednictwem systemu audio z ekranem.
Ze względu na różnice między modelami, wersjami oprogramowania
itp. niektó ...