Układy bezpieczeństwa jazdy nie mogą zmniejszyć ryzyka wypadku wynikającego z niewłaściwego lub nieuważnego stylu jazdy oraz działają w granicach określonych przez prawa fizyki i nie eliminują tego ryzyka. Układy bezpieczeństwa jazdy stanowią tylko pomoc dla kierowcy. Odpowiedzialność za zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów, prędkość, hamowanie w odpowiednim momencie oraz utrzymanie toru jazdy spoczywa wyłącznie na kierowcy. Styl jazdy należy zawsze dostosowywać do aktualnej sytuacji i warunków na drodze i zachowywać bezpieczną odległość od innych pojazdów. Stale śledzić sytuację na drodze.
Tylko jeśli zapewniony jest możliwie dobry kontakt opon z nawierzchnią, opisane układy bezpieczeństwa jazdy mogą działać z maksymalną skutecznością. W szczególności należy przestrzegać wskazówek dotyczących opon, zalecanej minimalnej głębokości bieżnika itd..
W warunkach zimowych należy używać opon zimowych (opony M+S), w razie potrzeby z łańcuchami przeciwśnieżnymi. Tylko w ten sposób osiągana jest maksymalna moc układów bezpieczeństwa jazdy opisanych w niniejszym rozdziale.
Ważne zasady bezpieczeństwa
OSTRZEŻENIE
W przypadku braku terminowych przeglądów technicznych lub
zaniechania koniecznych napraw może dojść do zakłóceń lub zaniku
działania układów pojazdu. Istnieje ryzyko wypadku!
Wymagane p ...
Płyn hamulcowy
Rys. 227 Przedział silnikowy: oznaczenia na zbiorniku płynu hamulcowego
Sprawdzanie poziomu ptynu hamulcowego
Poziom plynu hamulcowego musi się znajdować między znakami MIN s MAX.
Jeżeli jednak poziom płynu z ...
Wskazówki ogólne
Opony typu MOExtended (z właściwościami awaryjnymi) umożliwiają
dalszą jazdę również po całkowitej stracie ciśnienia w jednej
lub w kilku oponach. Opona nie może przy tym wykazywać żadnych
wyraźnie widocznych us ...